A+ A A-

Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; plgContentJw_sig has a deprecated constructor in /home/stepienpho/domains/zdjecia.wroclaw.pl/public_html/plugins/content/jw_sig/jw_sig.php on line 18

Wydarzenia

Art of Improvisation 2013

  • Parent Category: Wydarzenia
  • Published: Monday, 17 June 2013 14:58

IMPROWIZACYJNE WARSZTATY INTEGRACYJNE
21-23 czerwca 2013 / Centrum Kultury AGORA / ul. Serbska 5a Wrocław


Na zgłoszenia czekamy do 17 czerwca.
Udział w warsztatach jest bezpłatny. Warsztaty skierowane są zarówno do osób niepełnosprawnych jak i pełnosprawnych, od 16 roku życia.
Warsztaty otwarte dla publiczności.

Read more: Art of Improvisation 2013

Zaginiony rytm - czym nas zaskoczy Brave Festival 2013?

  • Parent Category: Wydarzenia
  • Published: Monday, 17 June 2013 11:14

"Brave nie jest efektownym wydarzeniem artystycznym" - śmiem polemizować, gdyż uważam, że jest jednym z najbardziej efektownych wydarzeń we Wrocławiu, a to tylko skromność twórców nie pozwala im się do tego przyznać (przyp. red.). :


Brave nie jest efektownym wydarzeniem artystycznym. U jego zródeł leży przede wszystkim chęć niesienia pomocy innym.
Brave Festival powstał na fali poszukiwań formuły, która wykroczy poza pokazanie i obejrzenie „produktu” na scenie. W efekcie od osmiu lat wspiera potrzebujących z Azji i Afryki, prezentuje ludzi, którzy kultywują swoją tradycję, uczy szacunku do innych kultur, przypomina o potrzebie ich ratowania, bo w zalewie komercji i globalizacji nie mają szans na przetrwanie.
Pomysł na Brave narodził sie podczas wyprawy Grzegorza Brala do Ameryki Południowej. Historia Meksykanina, który ratował członków plemienia Tarahumara przed zagładą z rak producentów narkotyków, podpowiedziała kierunek działań. Ratowanie ludzi wypędzonych ze swojej kultury, ludzi pozbawianych tożsamości, stało sie kluczową ideą i podstawowym celem nowego festiwalu. Brave skupił wokół siebie ludzi odważnych, którzy nie godzą się na wzorce lansowane przez kulturę masową, świadomych, że jeśli nie powstrzyma się procesu rozpadu kultur tradycyjnych, ludzkość doprowadzi się do zagłady...

 

Read more: Zaginiony rytm - czym nas zaskoczy Brave Festival 2013?

Monosytuacje Cykl małych form teatralnych - program (1.02-16.03.2013)

  • Parent Category: Wydarzenia
  • Published: Tuesday, 12 February 2013 13:25

Na :przestrzeni :lutego :i :marca :we Wrocławiu :odbędzie :się :wyjątkowy :przegląd. „Monosytuacje” to :cykl :małych :form :teatralnych, w :którym :udział :wezmą :zarówno :młodzi, :jak :i :doświadczeni :twórcy. W :każdy :piątek :i :sobotę :oraz :w :wybrane :poniedziałki :i :wtorki :od :1 :lutego :do 16 :marca :w :Instytucie :Grotowskiego :we Wrocławiu :będą :prezentowane :krótkie :formy :z :pogranicza :różnych :gatunkówteatralnych.

Read more: Monosytuacje Cykl małych form teatralnych - program (1.02-16.03.2013)

Monosytuacje - małe formy teatralne (01.02-15.03.2013)

  • Parent Category: Wydarzenia
  • Published: Thursday, 31 January 2013 10:30Prapremierami spektakli „Charmolypi” oraz „The Woman Decomposed” w piątek (1 lutego) rozpocznie się w Instytucie Grotowskiego we Wrocławiu cykl małych form teatralnych „Monosytuacje”. Potrwa on do połowy marca. Widzowie będą mogli zobaczyć 10 spektakli, w tym legendarny monodram „Moskwa–Pietuszki” w wykonaniu Jacka Zawadzkiego.

Read more: Monosytuacje - małe formy teatralne (01.02-15.03.2013)

Wyjątkowy koncert OLEŚ BROTHERS & THEO JÖRGENSMANN TRANSGRESSION TOUR

  • Parent Category: Wydarzenia
  • Published: Wednesday, 16 January 2013 00:04

OLEŚ BROTHERS &: THEO JÖRGENSMANN  :TRANSGRESSION TOUR
Theo Jörgensmann – low G clarinet |D|Marcin Oleś – kontrabas |PL|Bartłomiej Brat Oleś – perkusja |PL|
20 stycznia 2013r.,
godz. 19.00
Bilety: 20 zł / TicketPro, Empik, MediaMarkt,

SaturnTheo Jörgensmann - niemiecki klarnecista, uznawany za najwybitniejszego instrumentalistę europejskiego free jazzu, jeden z twórców współczesnego brzmienia jazzowego klarnetu, zaliczanego obok Erica Dolphy i Jimmy’ego Giuffre do najbardziej znaczących klarnecistów w historii jazzu w Europie.

Read more: Wyjątkowy koncert OLEŚ BROTHERS & THEO JÖRGENSMANN TRANSGRESSION TOUR