A+ A A-

Festiwale


Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; plgContentJw_sig has a deprecated constructor in /home/stepienpho/domains/zdjecia.wroclaw.pl/public_html/plugins/content/jw_sig/jw_sig.php on line 18

Wrocławskie festiwale. Strona nieaktualizowana od 2012 r. więc mogło coś przybyć i coś ubyć ;).

 

Festiwal Wratislavia Cantans

Międzynarodowy Festiwal Wratislavia Cantans jest festiwalem o wieloletniej tradycji, szeroko rozpowszechnionym w świecie. Zgodnie z jego tradycją, w najznamienitszych zabytkach Dolnego Śląska brzmią dzieła oratoryjne, symfoniczne, wokalne i wokalno-instrumentalne.  Gości światowej sławy artystów muzyków, którzy spełniają oczekiwania najbardziej wymagających znawców muzyki kameralnej.

Międzynarodowy Festiwal Gitarowy Gitara

Wrocławski Festiwal Gitarowy ma długą tradycję. Od ponad jedenastu lat to międzynarodowe Święto Muzyki sprawia, że Wrocław jest postrzegany przez publiczność i krytykę jako miejsce spotkań najwybitniejszych gitarzystów z całego świata. Historię Festiwalu tworzą bowiem gwiazdy światowego formatu takie jak: Paco de Lucia, John McLaughlin, Martin Taylor, Chick Corea, Kenny Garrett, Christian McBride, Tommy Emmanuel, Aniello Desiderio, Costas Cotsiolis, Zoran Dukić, Pavel Steidl, Louis Winsberg, Marcin Dylla, Marek Napiórkowski czy Łukasz Kuropaczewski

Brave Festival

Odwaga. Tak jednym słowem można scharakteryzować Brave Festival. Odwaga w walce o ocalenie, o autentyczną kulturę. Zapomniane tradycje, tajemnicze obrzędy, sztuka najodleglejszych zakątków naszego globu rokrocznie hipnotyzuje tysiące widzów. Przez kilka dni w roku Brave Festival daje świadectwo o świecie, który powoli umiera. Walka z wiatrakami? Twierdzimy, że nie, walcząc o zachowanie tego, co prawdziwe i autentyczne w kulturze. Celem Twórców festiwalu jest pragnienie ocalenia od zapomnienia i przywrócenie dumy tym, dla których kultywowanie własnych tradycji w XXI w. staje się coraz trudniejsze.{/slide}

Buskerbus Festival

Festival wolnych artystów, klownów, tancerzy, akrobatów, komików, kuglarzy, mimów, muzyków zabawiających przechodniów i zbierajacych datki do kapelusza. W tym czasie wrocławski Rynek zamienia się w enklawy śmiechu, podziwu i zdumienia. Czasami zapierajace dech w piersi popisy mrozą również krew w żyłach, a proponowane numey są na najwyższym, międzynarodowym poziomie.
 

Wrocław Industrial Festival

Impreza poświęcona popularyzacji dorobku artystycznego wykonawców tworzących szeroko pojętą muzykę industrialną (dark ambient, experimental, ambient, noise, electronic itp.). Festiwal jest organizowany co roku w listopadzie i składa się z głównego programu koncertów, a także towarzyszących mu wykładów, warsztatów oraz wystaw.
 

Światowy Festiwal Kontrabasowy

Głównym bohaterem tego festiwalu jest kontrabas. Największy instrument muzyczny z rodziny smyczkowych. Niezbędny w każdej orkiestrze, prawie całkowicie wyparty przez gitarę basową. Na imprezę zapraszani są światowej sławy jazzmeni i w takim "duchu" odbywa się impreza.
 

Międzynarodowy Festiwal Organowy Non Sola Scripta

W tegorocznym cyklu koncertów (od 4 lipca do 5 września) wystąpią artyści z kilku krajów Europy i świata oraz wykonawcy z Polski. Obok recitali organowych w programie przewidziane są koncerty kameralne z udziałem fortepianu, czy też tradycyjnych instrumentów orientalnych..
 

Jazz nad Odrą

Festiwal skupiający gwiazdy muzyki jazzowej.
 

Era Nowe Horyzonty

Festiwal filmowy.
 

Cyrkulacje - Wrocławski Festiwal Ruchu

Feestiwal teatralny. Program obejmuje ścieżki warsztatowe i projektowe związane z różnym rodzajem teatralnego ruchu, warsztaty pisania o tańcu teatralnym oraz panele poświęcone temu zagadnieni, kino tańca, koncerty, spotkania z praktykami i teoretykami tańca.
 

Avant Art Festival 2010

Podstawowym założeniem imprezy jest prezentacja międzynarodowych i polskich środowisk sztuki awangardowej oraz otwieranie formuły festiwalu na interdyscyplinarność.

Festiwal obejmuje prezentację zespołów z Polski i z zagranicy oraz wydarzeń muzycznych, projektów z pogranicza muzyki eksperymentalnej, tańca współczesnego i performance.

Owocem dotychczasowej współpracy międzynarodowej jest nowa formuła prezentacji współczesnej sztuki eksperymentalnej państw sąsiedzkich.
 

Wieczory Organowe u Bożej Opatrzności

Cykl darmowych koncertów organowych zlokalizowanych w wyjątkowym klimacie koscioła Opatrzności Bożej na ul. Kazimierza Wielkiego.
 

Young Classic Wratislavia – Festiwal Młodych Orkiestr

Young Classic Wratislavia – VII Festiwal Młodych Orkiestr należy do najważniejszych wydarzeń kulturalnych miesięcy letnich we Wrocławiu. Już po raz siódmy spotkają się młodzi, utalentowani muzycy z całego świata!
 

Europejski Festiwal Muzyki Klezmerskiej i Folk

Festiwal propagujący niezwykle inspirującą muzykę żydowską. Muzyka klazmerska związana była z kultem świątynnym. Towarzyszyła składaniu ofiar i innm obrzędom religijnym. Na początku grana była na instrumentach tradycyjnych dla danego regionu, najczęściej skrzypcach i kontrabasie, a wczasach współczesnych muzycy czerpią elementy z folku, elektroniki, rocka, regge czy hip-hopu.
 

Festiwal Filmowy KAN

Związany z Wrocławiem  od 2000 r. festiwal kina amatorskiego i niezależnego. W ramach festiwalu odbywają się warsztaty filmowe, spotkania z filmowcami, reżyserami, montażystami. Ciekawa pozycja ze względu na interesującą, nigdzie nie prezentowaną treść.
 

Ethno Jazz Festival

Ethno Jazz Festival – wrocławska impreza, która przyciąga do stolicy Dolnego Śląska zwolenników muzyki najwyższej półki. We wrocławskiej secenerii od 2006 roku. Podczas poprzednich edycji można było usłyszeć i zobaczyć między innymi: Yasmin Levy (2008), The Puppini Sisters (2008), Omara Portuondo (2008), Osjan (2009), Take 6 (2009), Jose Feliciano (2009), Cesaria Evora (2009), Al Di Meola (2009).
 

Festiwal Muzyki Kameralnej Wieczory w Arsenale

Dziedziniec XVI-sto wiecznego Arsenału, w którym swoje miejsce znalazł festiwal, jest naturalną muszlą koncertową z błekitnym niebem. Program imprezy jest starannie przygotowany aby nie zabrakło wybitnych kompozytorów i wykonawców muzyki poważnej.
 

Synesthesia

Festiwal, który wstrząsa mózgiem. Pozwala zobaczyć dzwięk i usłyszeć obraz. Invertuje przestrzeń i czas. Solidna dawka muzycznego elektro. Projektom towarzyszy oprawa video, która wraz z muzyką tworzy jedną nierozerwalną całość. Nowością festiwalu są projekty powstałe przy wykorzystaniu nowoczesnych programów komputerowych oraz zaawansowanych technologicznie aparatur przetwarzających dźwięk na obraz.
 

Maj z muzyką dawną

Festiwal Maj z Muzyką Dawną jest jednym z nielicznych festiwali muzyki dawnej na Dolnym Śląsku. Jest organizowany nieprzerwanie od 1992 r. Podstawowym założeniem imprezy jest promocja zespołów i wykonawców zajmujących się muzyką od średniowiecza do baroku. Organizatorzy festiwalu systematycznie zapraszającą młodych artystów oraz profesjonalnych muzyków zajmujących się muzyką dawną.
 

Musica Electronica Nova

Musica Electronica Nova powstała zaledwie sześć lat temu jako alternatywa dla dużego festiwalu Musica Polonica Nova. Grupie zapaleńców zgromadzonych m.in. wokół studia komputerowego we wrocławskiej Akademii Muzycznej marzyła się impreza poświęcona przede wszystkim muzyce elektroakustycznej. Sukcesy w tej dziedzinie stały się zresztą miejscową specjalnością.


Strona Festiwalu: MEN

 

Mandala Performance Festival

Ruch, taniec, cielesność składają się na prezentacje zaproszonych artystów. Różnorodność jest kluczowym elementem projektu. Tworzenie w różnych warunkach, indywidualne zainteresowania tematyką, estetyką, podejściem do procesu twórczego, odgrywają ważną rolę w pracy artystów. Taniec i performence pokazane zostaną w relacji z innymi rodzajami sztuki, a także z szybkimi procesami zmian we współczesnym świecie.

Adres www:  Wrocław MPF

 

FAMA

FAMA to największe interdyscyplinarne wydarzenie młodej kultury i sztuki. Chcemy dać Ci możliwość zaprezentowania Twojej twórczości przed szeroką publicznością. Przede wszystkim jednak chcemy Cię zaprosić do uczestnictwa w tym wyjątkowym wydarzeniu, abyś mógł na własnej skórze odczuć jego pozytywną atmosferę. FAMA dopuszcza każdą formę twórczej ekspresji. Celem festiwalu jest prezentacja najzdolniejszych artystów młodego pokolenia. Fama to wydarzenie interdyscyplinarne, łączące wszystkie dziedziny sztuki: muzykę poważną, jazzową, rozrywkową, rockową i elektroniczną, sztuki piękne i literaturę, teatr i performance art, taniec, kabaret, film i fotografię.

Strona festiwalu: Wrocław FAMA


SIMCHA

Bardzo oryginalny festiwal skupiający światowej sławy gwiazdy kultury żydowskiej oraz promujący niezwykle barwną muzykę. Zapraszani na imprezę artyści wyróżniają się perfekcyjnym warsztatem oraz wyrazistym stylem, bardzo charakterystycznym i równocześnie klimatycznym, który słucha się z przyjemnością. Oryginalne, klasyczne instrumenty, ciekawy rytm - trochę smutny, gdzieś wewnątrz szarpiący za serce, ale bardziej wesoły i skoczny powoduje, że z koncertów wychodzimy oczarowani :).

Więcej info na: SIMCHAJeżeli brakuje tu jakiegoś festiwalu to wyślij nam informację: kontakt.