A+ A A-

Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; plgContentJw_sig has a deprecated constructor in /home/stepienpho/domains/zdjecia.wroclaw.pl/public_html/plugins/content/jw_sig/jw_sig.php on line 18

Rusz się bo zdrowia nie przybywa - Tydzień ruchu (29.09.2013)

  • Parent Category: Wydarzenia
  • Published: Friday, 27 September 2013 21:08

Regularny ruch jest tańszy i mniej bolesny (skoro to taki ból przejść się ;) ) od leczenia schorzeń, robienia badań i łykania pigułek, które pomagają na jedno ale szkodzą na drugie. 

29. września o godz. 15:00 w ponad trzydziestu krajach równocześnie odbędzie się FLASH MOB zapowiadający MOVE Week Tydzień Ruchu. Będzie to część ogólnoeuropejskiego programu MOVE Week, promującego ruch i zdrowy styl życia. Cel jaki postawiła przed nim Komisja Europejska to zwiększenie liczby aktywnych fizycznie Europejczyków o 100 milionów do 2020 roku. 

 

W tym roku Polska po raz pierwszy zaangażowała się w to wydarzenie, zostając od razu krajem priorytetowym programu MOVE Week. Między 7 a 13 października 2013, odbędzie się pierwsza edycja Tygodnia Ruchu w naszym kraju pod hasłem „Czas na Twój ruch”. Tydzień Ruchu ma zachęcić do uprawiania sportu oraz pokazać korzyści płynące z regularnego ruchu. Kluczowym zagadnieniem ważnym dla akcji jest uświadomienie społeczeństwu, że żadna z grup nie jest wykluczona. Oferta aktywności podczas MOVE Week jest na tyle zróżnicowana, że każdy niezależnie od wieku i poziomu sprawności fizycznej znajdzie coś dla siebie.

 

Już 29 września, w niedzielę o godz. 15:00 we wszystkich trzydziestu jeden stolicach krajów, które zaangażowały się w ogólnoeuropejski program MOVE Week odbędzie się wspomniany przeze mnie flash mob. Polskim miastem, któremu został nadany zaszczytny tytuł gospodarza wydarzenia w Polsce został Wrocław. Happening będzie miał miejsce dokładnie o godzinie 15.00 na styku wrocławskiego Rynku i pl. Solnego. Zapowie on wydarzenia, które w dniach 7-13 października będą odbywać się w całej Polsce (oraz Europie). W naszym kraju odbędzie się kilka wydarzeń flagowych (m.in. w Warszawie, Wrocławiu), o których więcej informacji pozwolę sobie przesłać już wkrótce.