A+ A A-

Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; plgContentJw_sig has a deprecated constructor in /home/stepienpho/domains/zdjecia.wroclaw.pl/public_html/plugins/content/jw_sig/jw_sig.php on line 18

Legenda Tanga we Wrocławiu - Maestro Roberto Siri

  • Parent Category: Wydarzenia
  • Published: Monday, 19 September 2016 20:12

Roberto Siri - pianista, bandoneonista i dyrygent. Urodził się w roku 1939 w Buenos Aires. W wieku pięciu lat zaczął brać lekcje gry na fortepianie, a gdy ukończył dziewięć, również na bandoneonie – u samego Eladio Blanco, członka orkiestry Juana D’Arienzo. Jako muzyk zaczął pracować w roku 1954 w Radio Mitre, gdzie występował ze swoim własnym kwartetem, jak również z Trío Figueroa. Jego kariera nabrała tempa w roku 1956, gdy wraz ze swoim sekstetem wystąpił w sali koncertowej Radio Argentina. Od tego pamiętnego występu Roberto Siri znany był jako “najmłodszy dyrygent Ameryki”.

Rok później jego agent Caferata przedstawił go słynnemu śpiewakowi Raúlowi Berónowi, który właśnie odszedł z orkiestry Aníbala Troilo. Roberto Siri został poproszony o towarzyszenie Beronowi w tournée, i to stanowiło początek niezapomnianej współpracy artystycznej i głębokiej przyjaźni na całe życie.

W listopadzie 1982, Siri postanowił stworzyć nową, młodą orkiestrę. W tych niesprzyjających tangowym przełomom czasach, orkiestra maestro Siri stała się wylęgarnią młodych talentów, którzy teraz są znanymi i cenionymi muzykami, takimi jak Marcelo Nisinam, Horacio Romo, Walter Castro, Gilberto Pereira, Daniel Bufa, Oscar Espeche, Roxana Fontán, Carlos Martínez, Andrés Ramos, Rubén Pagano, Héctor del Curto, Diego Larendegui i Fernado Diéguez.

W 1986 roku Roberto Siri otrzymał nagrodę Złotego Gardela, przyznawaną przez fundację La Casa del Tango, nagrodę “Artysta Przełomu” w roku 1989, na Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Popularnej, a w roku 1992 nagrodę za wybitne osiągnięcia artystyczne na Drugim Festiwalu Perla de Paraná.

W roku 2005 utworzył orkiestrę Los Muchachos de Antes, której nagrania osiągnęły rekordy sprzedaży.

Obecnie Roberto Siri występuje ze swoją najnowszą orkiestrą w składzie: Ines Flores (bandoneony), Oscar Pittana (kontrabas), Luis Albertol Simó (skrzypce), Juan Pablo Beltran (śpiew) i sam Roberto Siri (dyrygentura i fortepian).

 

04-05.10.2016 (warsztaty dwudniowe)

g. 12.00

Q Hotel Plus Wrocław
ul. Zaolziańska 2, 53-334 Wrocław

Cena jest umieszczona na plakacie - 300 PLN za udział w samych kursach - dwa dni zajęć (lekcje indywidualne, orkiestra, wykłady) lub opcja z noclegiem 350 PLN; istnieje też możliwość dokupienia noclegu w dniu koncertu Maestro poprzedzającym wydarzenie - z 3 na 4 października. Bilety na koncert Artysty dla uczestników także w cenie promocyjnej. Więcej informacji drogą mailową lub telefonicznie. Pozdrawiam i serdecznie polecam - warto zetknąć się z prawdziwym obliczem TANGA z Buenos Aires!

 

 

Warsztaty Tanga Argentyńskiego
Warsztaty Tanga Argentyńskiego