A+ A A-

Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; plgContentJw_sig has a deprecated constructor in /home/stepienpho/domains/zdjecia.wroclaw.pl/public_html/plugins/content/jw_sig/jw_sig.php on line 18

Bardzo Dłuuuugi Weekend - majówka we Wrocławiu: program

  • Parent Category: Wydarzenia
  • Published: Monday, 30 April 2012 00:00

To czas aby wyjechać poza miasto. Zapomnieć o pracy, problemach, codzienności. Zostawić to wszystko i uciec do ciszy, spokoju, świeżego powietrza i szumu drzew. Ale nie wszystkim jest to dane. Niektózy zostają i pracują, inni nie mają kasy albo spóxnili się z rezerwacją w swoim ulubionym miejscu na krańcu świata :). Dla tych Wrocław ma trochę atrakcji:

poniedziałek 30 kwietnia :

OUT OF STH vol.3 :
30 kwietnia, galeria Awangarda, BWA Wrocław,
godz. 19:00, wystawa czynna do 17 czerwca :
- Talkaoke / The People Speak :- koncerty : Pil and Galia Kollectiv, Tour de Vinyl
OUT OF STH vol.3 to kolejna odsłona głośnych i nagradzanych projektów „Artyści zewnętrzni. Out of sth” (2008) i „OUT OF STH prezentuje” (2010) realizowanych w BWA Wrocław i przestrzeni miasta. Pierwszy był pokazem światowego urban artu w kontekście galeryjnych ujęć sztuki współczesnej, drugi prezentował najbardziej oryginalne postawy artystów ingerujących w tkankę miejską. :Tym razem projekt obejmuje wystawy, realizacje i działania w przestrzeni skupiające się na zagadnieniu Miasta w społecznym i politycznym wymiarze, Miasta, które jest źródłem kontrkulturowych i alternatywnych działań ulicznego aktywizmu, a którego idea anektuje nowe obszary funkcjonowania kultury. :

Aquapark na długi weekendOd 30.04 do 4.05  :w godzinach 10.00 – 15.00 aquaferie czyli atrakcyjne zajęcia w wodzie dla dzieci w wieku 7 – 12 lat pod czujnym okiem doświadczonych instruktorów :30.04 w godzinach 12.00 – 17.00 darmowe porady z zakresu nauki  :i doskonalenia pływania : :

Koncert Tribute To Nalepa + jam session
30 kwietnia,
klub muzyczny Łykend,
Podwale 37/38, godz. 20:00,
wstęp dla posiadaczy certyfikatu Gitarowego Rekordu Guinnessa darmowy. Dla pozostałych 10 zł.
Wrocławskie Święto Gitary rozpoczyna się już w poniedziałek 30 kwietnia w klubie Łykend koncertem zespołu Mizia&:Mizia Blues Band poświęconym Tadeuszowi Nalepie. Po koncercie jam session - rozgrzewka przed pierwszomajowym biciem rekordu Guinnessa.

wtorek 1 maja

Gitarowy Rekord Guinnessa w ramach Thanks Jimi Festival1 maja, wrocławski Rynek, godz. 16:30 Pasjonaci gitary bez względu na wiek i wykonywany zawód, w tym dniu tradycyjnie zagrają razem w największej gitarowej orkiestrze świata. Gitarzyści klasyczni, akustyczni, elektryczni i basowi, dzieci, uczniowie, studenci, entuzjaści rocka, bluesa, jazzu, czy muzyki klasycznej już od 9 lat przyjeżdżają na ten gitarowy szczyt do Wrocławia z najdalszych zakątków świata. W 2009 roku utwór "Hey Joe" na wrocławskim rynku zagrano na 6346 gitar. Nadszedł czas na poprawienie tego wyniku i podniesienie poprzeczki.Więcej czytaj tutaj. : :Thanks Jimi Festival – dzień 11 maja, Wyspa Słodowa, godz. 17:00Zagrają: EUROPE, T.LOVE, Lipali, Leszek Cichoński &: Friends (Bernie Marsden, Gwyn Ashton, Stan Skibby, Michał Urbaniak, Jelonek) :bilety: 100 zł – w dniu koncertu, 30 zł – dla uczestników Gitarowego Rekordu Guinnessa 2012 ( ważne wyłącznie z identyfikatorem Uczestnika wydawanym w dniu 1 maja 2012 podczas próby ustanowienia Rekordu).

Majówka Tumska w Ogrodzie Botanicznym
1 maja, Ogród Botaniczny,
godz. 11:00-18:00,
wstęp 5 zł
11:00 Rozpoczęcie - występy zespołów "Retro" i "Piotruś Pan"
13:00-17:00 Występy Pozytywka, malowanie twarzy, warsztaty z masy solnej, budowanie groty smoka i rycerzy z naturalnych materiałów (makarony, pestki), banki mydlane :
16:00-17:00 Koncert z cyklu "Muzyka w Ogrodach"( scena "Pod wierzbą") - Zespół&: MITLOS :
17:00-18:30 Dalsze występy zespołów "Retro" i "Piotruś Pan"


Majówka na Partynicach
1 maja,
Tor Wyścigów Konnych,
godz. 11:30
W programie konkursy, przedstawieni, zabawy dla najmłodszych i całych rodzin, występy kabaretów i zespołów muzycznych, dzień zakończy koncert zespołu Castle Dreams. Początek koncertu o godz. 18:30. Wśród atrakcji  :Partynice będą podzielone na kilka stref: relaksu, dzieci, seniora oraz VIP. Podczas tej imprezy każdy znajdzie coś dla siebie, przewidziane są trzydniowe atrakcje specjalnie przygotowane dla dzieci i seniorów. CIRS zaprasza do Miasteczka Zdrowia.Szczegółowy rozkład jazdy oraz atrakcje w strefach - czytaj tutaj. :

Majówka w aquaparku
1 i 3 maja,
w godzinach 11:00 – 14:00 :"Bąble w wodzie" - zajęcia nauki pływania dla dzieci w wieku od 4 miesiąca do 4 roku życia :
do 4 maja w godzinach 10:00 – 15:00 :aquaferie czyli atrakcyjne zajęcia w wodzie dla dzieci w wieku 7 – 12 lat pod czujnym okiem doświadczonych instruktorów.

OUT OF STH vol.3
1 maja
od 14.00 do 17.00 :
Praca Francisa Thorburna „Fiat 126 MK DRP1800 18202764” to performance i procesja, która rozpocznie się w Zajezdni Tramwajowej na ul. Kwiskiej wtorkowym popołudniem. Pokaz zbiega się z "1 majowym świętem pracy". Prezentowany pojazd, napędzany siłą ludzkich mięśni składa się w połowie z kultowego FIATA 126p, pochód przejdzie przez centrum Wrocławia i zakończy się w galerii Awangarda. Praca inspirowana jest pomysłem, który sam artysta opisuje jako „dres bohema”. :

Pierwszy pokaz specjalny Wrocławskiej Fontanny Multimedialnej :
1 maja,
Wrocławska Fontanna przy Hali Stulecia,
godz. 21:30, Pokaz "Piękna i Bestia" oraz sztuczne ognie.

Majówka w Muzeum Współczesnym Wrocław odbędzie się na dziedzińcu schronu przy Placu Strzegomskim. Otwarciu sezonu letniego Klubu Muzeum będą towarzyszyć warsztaty przeznaczone  :zarówno dla dzieci jak i dorosłych.  :Przewidziane są cztery różne formy zabaw obejmujące działania między innymi z kolorem, światłem i przestrzenią. Powstanie "Wiosenna Instalacja Plenerowa". Z okazji prezentowanej w MWW od 28 kwietnia wystawy związanej z historią piłki nożnej – "Only a game?" zabawy zostaną uzupełnione aktywnościami w ramach specjalnego wydania Rozrusznika Wystaw, podczas którego zaproponujemy nowe spojrzenie na sport, piłkę, grę i jej doping.  :Tych, którzy nie mają ochoty na sportowe emocje Muzeum zaprasza do przyniesienia własnych skarbów, malutkich zabawek, drobnych pamiątek. W trakcie warsztatów można będzie zobaczyć je w zupełnie nowym kontekście, oraz wymienić się ze współuczestnikami. Majówka rusza o godz. 15. Zajęcia edukacyjne są bezpłatne. Wydarzenia w przestrzeni wystawy w cenie biletu do muzeum.
W dniach 1-3 maja Muzeum będzie codziennie czynne w godz. 12.00-20.00. W czwartek wstęp do Muzeum jest bezpłatny.

środa 2 maja :

Święto Flagi Państwowej
2 maja :
11.00 - uroczyste wciągnięcie flagi na maszt - Rynek, Plac Gołębi :- przemówienia okolicznościowe :- koncert Orkiestry Reprezentacyjnej Wojsk Lądowych : :

Majówka na Partynicach
2 maja,
Tor Wyścigów Konnych Partynice,
początek godz. 12:30
W programie m.in. potyczki rodzinne i rozgrywki sportowe, konkursy na najlepszego zbója majówki, najlepsza fraszkę, piosenki dla najmłodszych. Na swoje stanowiska zapraszają trenerzy osiedlowi, na których na których będzie można spróbować swoich sił w przeciąganiu liny, wyścigu "Pudełek śniadaniowych" czy grze w badmintona.
Zaplanowano również akcję Cały Wrocław czyta dzieciom :Szczegółowy rozkład jazdy - czytaj tutaj. :

Majówka w aquaparku
2, 4, 5 i 6 maja w godzinach 12:00 – 17:00 pokazowe zajęcia Aqua-Aerobiku oraz Hydrocyclingu, w których każdy bezpłatnie może wziąć udział :

Thanks Jimi Festiva
2 maja,
Wyspa Słodowa,
godz. 16.00
Zagrają: MARCUS MILLER &: BAND, Wojtek Pilichowski &: Pi Electro Step feat. Leszek Możdżer, Marek Napiórkowski Trio feat. Artur Lesicki, Zdenek Bina Acoustic ProjectDrugiego dnia Festiwalu Thanks Jimi Wyspa Słodowa należeć będzie do gigantów funky oraz jazzu. Wśród wielu muzycznych sław plenerowy koncert we Wrocławiu zagra też współpracownik samego Milesa Davisa, jeden z najlepszych basistów - Marcus Miller oraz  :wybitny jazzowy pianista - Leszek Możdżer. Przez koncertem gwiazdy na scenie Thanks Jimi Festival o godz. 16.00 pojawi się jeden z najlepszych i najbardziej rozpoznawalnych polskich basistów - Wojtek Pilichowski. :Bilety na koncerty gwiazd Thanks Jimi Festival można nabywać w sieci salonów Empik i MediaMarkt w całej Polsce oraz w serwisach www.biletin.pl, www.ticketpro.pl i www.eventim.pl

Klub Festiwalowy ŁYKEND, ul. Podwale 37/38 po zakończeniu koncertów na Wyspie - koncerty nocne Wojtka Pilichowskiego, Marka Napiórkowskiego z Arturem Lesickim oraz Zdenka Biny, połączone z Gitarowym Jam Session. Wstęp do Klubu Festiwalowego jest bezpłatny.

czwartek 3 maja

Święto Konstytucji 3 Maja :
12.00 - złożenie wieńców i wiązanek kwiatów pod pomnikiem przy Panoramie Racławickiej :
12.30 - przemarsz spod Rotundy do Katedry Wrocławskiej Św. Jana Chrzciciela w asyście kompanii i Orkiestry Reprezentacyjnej Wojsk Lądowych :
13.00 - uroczysta Msza Św. w Katedrze Wrocławskiej celebrowana przez Arcybiskupa Mariana Gołębiewskiego Metropolitę Wrocławskiego :

Majówka na Partynicach
3 maja, Tor Wyścigów Konnych Partynice, :
początek godz. 11:30
W programie m.in. konkursy, zabawy dla najmłodszych, pokazy grup tanecznych a na zakończenie koncert zespołu Lady Perfect. Początek koncertu o godz. 17:30.

3majówka
Zagrają polskie zespoły na najlepszej imprezie ro(c)ku!
3 maja, Wyspa Słodowa, godz. 13:00,
w czwartek zagrają: Łąki Łan, Strachy na Lachy, Nosowska, Perfect, Illusion :
Bilety: 57 zł – przedsprzedaż, 65 zł – w dniu koncertu, karnet 3-dniowy: 99 zł – przedsprzedaż, 110 zł – w dniu koncert.

Mecz Śląsk Wrocław - Jagiellonia Białystok na Stadionie Miejskim :Ostatni w sezonie wiosennym mecz we Wrocławiu. WKS zagra z Jagiellonią Białystok na Stadionie Miejskim o godz. 18:00. :

Majówka w aquaparku
3 maja,
w godzinach 11:00 – 14:00 :"Bąble w wodzie" - zajęcia nauki pływania dla dzieci w wieku od 4 miesiąca do 4 roku życia :
do 4 maja w godzinach 10:00 – 15:00 :aquaferie czyli atrakcyjne zajęcia w wodzie dla dzieci w wieku 7 – 12 lat pod czujnym okiem doświadczonych instruktorów

Asymetry Festival 4.0
3-5 maja,
Browar Mieszczański,
ul. Hubska 44-46,
3 maja początek o godz. 18:00
W repertuarze tegorocznej edycji znajdują się takie legendy jak: prekursorzy industrialu Killing Joke, kultowi stoner-rockowcy ze Sleep oraz doom-jazzowe Bohren &: Der Club of Gore. Obok nich  :wystąpi około 40 nietuzinkowych projektów z całego świata, prezentujących muzykę z pogranicza rocka, metalu, elektroniki, rapu i jazzu.Program festiwalu. :

Jezioro łabędzie w Operze Wrocławskiej
5 maja,
Opera Wrocławska, ul. Świdnicka 35,
godz.19.00
Przedstawienie od lat cieszy się dużym zainteresowaniem publiczności, ale w tym dniu będzie miało szczególny charakter. Jubileusz 25-lecia pracy artystycznej będą obchodzić soliści baletu: bracia Piotr i Paweł Oleksiakowie, którzy od początku swojej kariery związani są z Operą Wrocławską. : :

piątek 4 maja

Puchar UEFA EURO 2012™ we Wrocławiu
Od 4 do 6 maja 2012 roku we Wrocławiu będzie można zobaczyć puchar UEFA EURO 2012™
.W piątek 4 maja puchar Henri Delaunaya  :ruszy przez miasto z kolorową paradą, w której wezmą udział zabytkowe i ciekawe pojazdy.
Start o godz. 17:00. Trasa parady: STADION  :- RYNEK przez ulice Lotnicza, Legnicka, pl. Jana Pawła II, Ruska.
Puchar dla publiczności będzie wystawiony na wrocławskim Rynku 5 i 6 maja :w godz. 10:00 - 20:00.

 :
Mini Euro Cup
4-5 maja 2012 r. na specjalnym boisku na wrocławskim pl. Solnym odbędzie się Mini Euro Cup, czyli rozgrywki 16 drużyn składających się z reprezentacji dzieci wyłonionych we wstępnych eliminacjach przez Trenerów Osiedlowych i Gminnych. 6-osobowe drużyny złożone będą z uczniów klas 1-3, którzy będą reprezentować poszczególne kraje biorące udział w Mistrzostwach Piłki Nożnej UEFA EURO 2012TM. Drużyny będą ze sobą rywalizować dokładnie w takich kombinacjach, w jakich podczas zbliżających się mistrzostw zmierzą się ze sobą reprezentacje piłkarskie. :Impreza rozpocznie 4 maja o godz. 15:15. Organizatorem turnieju jest Wrocławski Szkolny Związek Sportowy.

3-majówka na Wyspie Słodowej
dzień drugi
4 maja. godz.13.00,
zagrają: Jelonek, Acid Drinkers, Dżem, Myslovitz, KULT.

Majówka w aquaparku
2, 4, 5 i 6 maja w godzinach 12:00 – 17:00 pokazowe zajęcia Aqua-Aerobiku oraz Hydrocyclingu, w których każdy bezpłatnie może wziąć udział :

Dom Bernardy Alba we Wrocławskim Teatrze Pantomimy
Przedstawienia premierowe: 4, 5, 6 maja, godz. 19:00,
Scena na ŚwiebodzkimNa program premierowych pokazów składały będą się: Dom Bernardy Alba i Poławiacze papieru. Przedstawienie, będące luźną adaptacją dramatu Federica Garcii Lorki, w reżyserii Zbigniewa Szymczyka, to druga nasza propozycja w ramach inicjatywy Scena Małych Form.

Asymetry Festival 4.0
3-5 maja, :
Browar Mieszczański, ul. Hubska 44-46,
4 maja początek o godz. 18:00
W repertuarze tegorocznej edycji znajdują się takie legendy jak: prekursorzy industrialu Killing Joke, kultowi stoner-rockowcy ze Sleep oraz doom-jazzowe Bohren &: Der Club of Gore. Obok nich  :wystąpi około 40 nietuzinkowych projektów z całego świata, prezentujących muzykę z pogranicza rocka, metalu, elektroniki, rapu i jazzu.Program festiwalu.

Majówki w Centrum Inicjatyw Wszelakich
Zakrzowska 29
W programie znalazły się m.in. warsztaty edukacyjne "TROPICIELE PRZYRODY", artystyczne "TAŃCOWAŁA IGŁA Z NITKĄ" i kulinarne "MNIAM, MNIAM W BRZUSZKU MAM".

Raj utracony w Operze Wrocławskiej
4 maja, Opera Wrocławska, godz. 19:00
"Raj utracony", dzieło oparte na poemacie Johna Miltona. Przestrzeń dramatu to piekło, rajski ogród i ziemia, dokąd zostają wygnani Adam i Ewa, bohaterowie utworu. Penderecki określił go jako "sacra rappresentazione", a więc nie jest to opera, lecz raczej sceniczne oratorium, nawiązujące do popularnego w XVII wieku gatunku muzycznego. Utwór swą prapremierę miał na scenie Lyric Opera w Chicago w listopadzie 1978r.. Wywołał liczne dyskusje, uznany został jednak za jedno z najwybitniejszych osiągnięć operowej twórczości drugiej połowy XX w. :

sobota 5 maja

Mini Euro Cup
4-5 maja 2012 r. na specjalnym boisku na wrocławskim pl. Solnym odbędzie się Mini Euro Cup, czyli rozgrywki 16 drużyn składających się z reprezentacji dzieci wyłonionych we wstępnych eliminacjach przez Trenerów Osiedlowych i Gminnych. 6-osobowe drużyny złożone będą z uczniów klas 1-3, którzy będą reprezentować poszczególne kraje biorące udział w Mistrzostwach Piłki Nożnej UEFA EURO 2012TM. Drużyny będą ze sobą rywalizować dokładnie w takich kombinacjach, w jakich podczas zbliżających się mistrzostw zmierzą się ze sobą reprezentacje piłkarskie.
Początek zmagań o 10:00. :

Małe i duże bajkowe podróże w Pasażu Grunwaldzkim
5 maja, poziom „0”,
o godzinie 11.00 oraz o 13.00.
Zgłoszenia uczestników przyjmowane będą na 15 minut przed rozpoczęciem zajęć. Ilość miejsc jest ograniczona, o udziale decyduje kolejność zgłoszeń. Spotkanie jest bezpłatne.Druga odsłona nowego cyklu „Małe i duże bajkowe podróże” rozpocznie się wyprawą do Anglii, podczas której uczestnicy zabawy wraz z ulubionym misiem, odkrywać będą liczne londyńskie tajemnice. Poznają najciekawsze muzea, dowiedzą się także wszystkiego o tajnikach parzenia herbaty i tradycji angielskiego „five o'clock”. Dzieci będą miały niepowtarzalną okazję do stworzenia własnej kompozycji z herbaty, suszonych jabłek, hibiskusa oraz różnych aromatów. Kubuś Puchatek przygotował też dla nich zabawy plastyczne, naukę tańca, misiową piosenkę oraz zagadki o jego najlepszych przyjaciołach: Kłapouchym, Prosiaczku i Pani Sowie. Na koniec każde z dzieci będzie mogło uwiecznić chwile z Kubusiem na pamiątkowym zdjęciu.
Uczestnicy spotkania otrzymają specjalne paszporty, które pozwolą na kontynuowanie przygody z „Małymi i dużymi bajkowymi podróżami” w kolejnych miesiącach. Pod koniec sobotniej zabawy w paszporcie każdego z małych podróżników pojawi się oryginalna pieczątka, świadcząca o odbyciu wyprawy.

DŻOB
5 maja,
godz. 17:00 i 20:00,
Studio TVP Wrocław, ul. Karkonoska 8 :
DŻOB - „Dżob” to aktorski i wokalny majstersztyk w wykonaniu Konrada Imieli i Mariusza Kiljana - widowisko bardzo, bardzo śmieszne, a nawet strasznie śmieszne, bo choć śmiejemy się do rozpuku, to trochę też sami z siebie, podobnie jak główni bohaterowie. :Dawniej „chałtura”, dziś „dżob”. Występ aktora, wokalisty, tancerza na imprezie firmowej, festynie, uświetnienie wręczania medali. Podskórna rzeka showbiznesu. Utrzymanie dla wielu artystów. Dla Konrada Imieli i Mariusza Kiljana „bicie dżobów” (czyli „udział w chałturze”) było niegdyś podstawowym źródłem utrzymania. Podczas spektaklu usłyszymy takie piosenki jak „Ore, ore”, „Komu dzwonią”, „Czarny Alibaba” czy „Dziś prawdziwych Cyganów już nie ma”, a wszystko to okraszone opowieściami z „dżobów”, „bitych” przez owych panów niejednokrotnie. :
bilety 40 zł normalne/30 zł ulgowe (także dla posiadaczy znaczka Obligacji Kulturalnej) w rezerwacji online na www.teatr-capitol.pl :

Puchar UEFA EURO 2012™ we Wrocławiu :
5 i 6 maja,
wrocławski Rynek,
w godz. 10:00 - 20:00

W sobotę 5 maja koncert muzyczny.
Zagrają Stachursky, Budka Suflera oraz Oceana.
Początek koncertu o godz. 14:00, zakończenie – godz. 22:00.
Między koncertami konkursy, w których do wygrania m.in.podwójne zaproszenia na mecz UEFA EURO 2012™, pokazy filmów,  :mecze na mini boisku i  :popisy piłkarskich freestylerów.  :

3-majówka,
dzień trzeci
5 maja,
godz. 13:00,
Wyspa Słodowa
Zagrają: Natural Dread Killaz, Grubson, Brodka, Lao Che, Coma, KNŻ

Asymetry Festival 4.0
3-5 maja,
Browar Mieszczański,
ul. Hubska 44-46,
3 maja początek o godz. 19:30
W repertuarze tegorocznej edycji znajdują się takie legendy jak: prekursorzy industrialu Killing Joke, kultowi stoner-rockowcy ze Sleep oraz doom-jazzowe Bohren &: Der Club of Gore. Obok nich  :wystąpi około 40 nietuzinkowych projektów z całego świata, prezentujących muzykę z pogranicza rocka, metalu, elektroniki, rapu i jazzu.Program festiwalu.

Majówka w aquaparku
4, 5 i 6 maja
w godzinach 12:00 – 17:00 pokazowe zajęcia Aqua-Aerobiku oraz Hydrocyclingu, w których każdy bezpłatnie może wziąć udział

"Podłogowo" przedstawienie dla dzieci w wieku od 1 do 5 lat
5 maja o godz. 15.00 (prapremiera),
Scena Inicjatyw Aktorskich Wrocławskiego Teatru Lalek
Podłoga to miejsce szczególnie bliskie najmłodszym dzieciom – przestrzeń pierwszych kroków, pierwszych zabaw, pierwszych przejawów dziecięcej samodzielności i pierwszych kontaktów ze światem. Spektakl "Podłogowo" zabiera małego widza w abstrakcyjny świat plastyki i muzyki, odkrywając nowe przestrzenie dla wyobraźni i kreatywności. Zapraszamy do wspólnej podróży w głąb podłogi, która kryje w sobie mnóstwo tajemnic. Spektakl stworzyli, piosenki - dźwięki zaśpiewali, występują: Janka Jankiewicz-Maśląkowska, Tomasz Maśląkowski. Czas trwania: 30 minut + 15 minut na wspólną zabawę. :

Wielkie grilowanie w hotelowym parku
3 maja,
Bielawa,
ul. Korczaka 4,
start godz. 16:00

Majówki w Centrum Inicjatyw Wszelakich
Zakrzowska 29
W programie znalazły się m.in. warsztaty edukacyjne "TROPICIELE PRZYRODY", artystyczne "TAŃCOWAŁA IGŁA Z NITKĄ" i kulinarne "MNIAM, MNIAM W BRZUSZKU MAM".

niedziela 6 maja

Otwarcie sezonu - Wrocławskie Centrum Sportu, Hippiki i Rekreacji -Tor Partynice
6 maja,
Wrocławski Tor Wyścigów Konnych Partynice,
ul. Zwycięska 2,
start 12.00,
wstęp wolny
W programie m.in. gonitwy płaskie dla debiutujących trzyletnich koni ras półkrwi i czystej krwi arabskiej oraz trzyletnich i starszych koni pełnej krwi angielskiej. Wszystkie gonitwy odbędą się na dystansie 1600 m. W planach również międzynarodowa gonitwa płotowa dla czteroletnich i starszych folblutów (inaczej anglików, czyli koni pełnej krwi angielskiej). Gonitwa ta będzie się odbywać na dystansie 2800 m. W przerwach pomiędzy gonitwami odbywać się będą pokazy jeździeckie i inne. :

"Podłogowo" przedstawienie dla dzieci w wieku od 1 do 5 lat
6 maja, o godz. 13.00, Scena Inicjatyw Aktorskich Wrocławskiego Teatru Lalek
Podłoga to miejsce szczególnie bliskie najmłodszym dzieciom – przestrzeń pierwszych kroków, pierwszych zabaw, pierwszych przejawów dziecięcej samodzielności i pierwszych kontaktów ze światem. Spektakl stworzyli, piosenki - dźwięki zaśpiewali, występują: Janka Jankiewicz-Maśląkowska, Tomasz Maśląkowski. Czas trwania: 30 minut + 15 minut na wspólną zabawę.

Majówka w aquaparku
6 maja w godzinach 12:00 – 17:00 pokazowe zajęcia Aqua-Aerobiku oraz Hydrocyclingu, w których każdy bezpłatnie może wziąć udział :

"Dzwon grzesznika", przedstawienie BajkoBUS,
6 maja, przystanek: plac pod Iglicą przy Hali Stulecia, godz. 15:00, bezpłatneBajkobus jest unikalną, jedyną w Europie mobilną sceną teatralną, repliką neobarokowego budynku Teatru Lalek. : : : Bajkobus

Festiwal Capoeira i Kultury Brazylijskiej "CAPOWROCEK 2012"
6 maja,
Sala Audytoryjna Wrocławskiego Centrum Kongresowego przy Hali Stulecia,
godz. 14:00-18:00,
bilety w cenie 5zł (do dnia 5.05.2012) i 10zł (przed spektaklem)
Festiwal Capoeira i Kultury Brazylijskiej "CAPOWROCEK 2012" jest cykliczną imprezą o charakterze kulturalno-sportowym, mającą na celu propagowanie kultury brazylijskiej wśród mieszkańców Wrocławia, a także ukazanie miasta jako swoistego "centrum kulturowego". 6 maja 2012 w Sali Audytoryjnej WCK odbędzie się show capoeira i tańców brazylijskich połączone z obchodami 10-lecia Grupo Axe Capoeira w Polsce. Show poprzedzone będzie 5-dniowymi warsztatami capoeira, na które zjadą się przedstawiciele takich krajów jak: Anglia, Czechy, Białoruś, Brazylia, Kanada, Francja, Turcja oraz oczywiście adepci z Polski.

Majówki w Centrum Inicjatyw Wszelakich
Zakrzowska 29
W programie znalazły się m.in. warsztaty edukacyjne "TROPICIELE PRZYRODY", artystyczne "TAŃCOWAŁA IGŁA Z NITKĄ" i kulinarne "MNIAM, MNIAM W BRZUSZKU MAM".

Wiosenny spacer w Wojsawicach
6 maja,
wojsławickie Arboretum – filia Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Wrocławskiego,
godz. 12:00 przy starej kuźni
Co ma wspólnego cedr z egipskim faraonem i  :w jakim celu ród von Aulock  :sadził kasztanowce wokół swego majątku? Tego wszystkiego oraz jeszcze więcej, będzie można się dowiedzieć podczas wiosennego spotkania w wojsławickim Arboretum – filii Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Wrocławskiego.
Arboretum w Wojsławicach k. Niemczy zaprasza na wiosenny spacer połączony z pełnym ekspresji wykładem terenowym nt. wojsławickiej historii, dendroflory oraz ciekawostek z życia roślin. Po parku oprowadzi Państwa dyrektor Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Wrocławskiego – dr hab. prof. UWr Tomasz Nowak. Będzie można zobaczyć, m.in. kwitnące wczesną wiosną byliny, magnolie i ozdobne wiśnie oraz nowe rabaty z różanecznikami i tawułkami. Arboretum zaprezentuje także swoje  :zbiory etnograficzne – głównie narzędzi jakich używali nasi pradziadkowie podczas pracy w ogrodzie. Organizatorzy przedstawiają również nowość edukacyjną – system kodów QR, czyli dwumiarowych kodów kreskowych, które skanuje się za pomocą telefonu komórkowego. Rozwiązanie to w szybki i prosty sposób pozwoli zwiedzającym otrzymać dodatkowe informacje na temat danej rośliny.
Szczegółowe informacje na: www.arboretumwojslawice.pl oraz http://www.facebook.com/arboretumwojslawice

Puchar UEFA EURO 2012™ we Wrocławiu :
6 maja,
wrocławski Rynek,
w godz. 10:00 - 20:00

ródło: www.wroclaw.pl