A+ A A-

Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; plgContentJw_sig has a deprecated constructor in /home/stepienpho/domains/zdjecia.wroclaw.pl/public_html/plugins/content/jw_sig/jw_sig.php on line 18

Politechnika KULturalna (07.05.2012)

  • Parent Category: Wydarzenia
  • Published: Saturday, 21 April 2012 17:04

Już 7.05.2012 roku Dyskusyjny Klub Filmowy „Politechnika”, działający przy Politechnice Wrocławskiej, zaprasza na Qulturalia - wydarzenie organizowane przy współpracy ze studentami architektury z Koła Naukowego Humanizacja Środowiska, Teatrem SZTAMPA i Miesięcznikiem Studentów Politechniki Wrocławskiej „Żak”.

W tym szczególnym dla studentów dniu będzie okazja, aby sprawdzić swoje wyczucie poprawnej polszczyzny w dyktandzie: zostaniemy wciągnięci w improwizowane etiudy teatralne w :specjalnie zaprojektowanej dla tego wydarzenia scenografii. Odbędą się dwie wystawy, a ponadto obejrzymy kolaże filmowe Bogny Burskiej. Na kulturalne spektakle zapraszamy do budynków C-13 i A-1 Politechniki Wrocławskiej.

O 12.00 zachęcamy do wzięcia udziału w ŻAKtandzie, czyli dyktandzie przygotowanym – po raz pierwszy na PWr - dla studentów i pracowników Politechniki przez Miesięcznik „Żak”. Uczelnia techniczna to nietypowe miejsce na spotkanie z ortografią, ale przez to bierzemy udział w czymś niepowtarzalnym i ciekawym. Tekst swoim stylem i treścią będzie bardzo miłą niespodzianką dla umysłów ścisłych. Jednak humaniści też nie będą narzekali na brak zaskoczenia i standardowość.

Swoją obecnością zaszczyci nas pan Profesor Jan Miodek.

Zainteresowanych już zapraszamy do rejestracji na stronie www.zak.pwr.wroc.pl. Na Wasze zgłoszenia czekamy do 28 kwietnia. Zapiszcie się, a na pewno miejsce będzie na Was czekało. Dla zwycięzcy przewidziana jest nagroda!

Budynek C-13 zostanie, dzięki studentom architektury, zaprojektowany na nowo. Przestrzeń zostanie przygotowana specjalnie dla występu z pogranicza teatru improwizowanego i happeningu. Minispektakle grane przez teatr SZTAMPA odbywać się będą co pół godziny od 15:00 do 18:30. Etiudy odgrywane wśród przemieszczających się studentów będą zacierać granice między widzem a :aktorem. Świeżość, zaskoczenie, improwizacja - to hasła, które będą przyświecać tej części projektu. Przy tym można będzie podziwiać wystawę reprodukcji klasycznych plakatów filmowych. Plakaty te wykonają własnoręcznie twórcy projektu. Wystawa będzie trwała do 12.05.2012.

Jeszcze 7 maja o godzinie 19:00 odbędzie się (w sali 329 budynku A-1) pokaz nietypowej sztuki, jaką są filmy found footage Bogny Burskiej. Zaraz po nim zapraszamy na dyskusję, w której weźmie udział autorka. Zamierzamy dokonać eksperymentu na widzach. Jakie odczucia wzbudzi niekonwencjonalna forma przekazu, jaką jest obraz - w oderwaniu od motywów literackich, fabuły i :kontekstów? Komponując z istniejących ujęć złożone obrazy o spójnej narracji i fabule, artystka doszukuje się podobieństw i zależności w zaskakująco różnych, wydawałoby się, realizacjach filmowych. Widzowie będą mogli, przypatrując się filmom, podjąć wyzwanie poszukiwania znaczenia i :ukrytych między wierszami przekazów.

Zapraszamy wszystkich Was, Waszych znajomych i współpracowników: wszystkich, którzy chcą pobyć ze sztuką sam na sam, dobrze się zabawić i przeżyć niecodzienną, jak na politechniczne warunki, przygodę z kulturą.

Wiecej info:
Marcin Żurawiecki

Miesięcznik Studentów Politechniki Wrocławskiej "Żak"
This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
Tel. 601659464