Już w sobotę 04.09.2010 rusza 45. Międzynarodowy Festiwal Wratislavia Cantans propagujący muzykę oratoryjną i dawną. Kościoły i aule znów wypełnią instrumenty smyczkowe, klawiszowe i dęte. Wiekowe pomieszczenia napełnią się ariami i kantatami w wykonaniu największych sław tego rodzaju muzyki.
W tym roku odbył się już jeden wspaniały koncert Viwaldiego „Cztery pory roku” w kościele św. Krzyża, w Noc kościołów, a teraz – 11.09.2010 będziemy mogli wysłuchać kolejnego. Tym razem na wolnym powietrzu w przestrzeni nowo otwieranego Parku Staromiejskiego przy ul. Teatralnej. Zapraszam do zapoznania się z programem imprezy.