W mroźną noc 8 stycznia 1967 roku Zbigniew Cybulski wskakiwał do pociągu do Warszawy odjeżdżającego z peronu 3 wrocławskiego Dworca PKP. Zsunął się z oblodzonych stopni wagonu i zginął pod kołami. Wrocław wciąż pamięta wielkiego aktora.
Więcej na: wroclaw.pl