Home | Index
Walter Owen Bentley swoje pierwsze auto zbudował w 1919 roku. Był to Bentley 3 Litry, który w 1924 i 1927 roku wygrał wyścigi w Le Mans. W 1931 roku firma Rolls-Royce'a wykupuje Bentley'a i od tego czasu, aż do lat dziewięćdziesiątych Bentley'e były tylko usportowionymi wersjami Rolls-Royce'ów (z paroma wyjątkami). Oba przedsiębiorstwa wykupuje Volkswagen w 1998 roku. Aktualnie prawo do marki posiada koncern BMW.

W dniach 25 – 27 czerwca we Wrocławiu odbywa się I Ogólnopolski Zlot Samochodów Rolls-Royce i Bentley. Atrakcja dla miłośników starych automobili, chromowanych, błyszczących powierzchni i dreszczyku perwersyjnego zachwytu doskonałymi kształtami. Auta wystawiono obok fontanny "Zdrój". Przed pojazdami zatrzymywali się zaintrygowani przechodnie. Młodzi ludzie i pary robiły sobie zdjęcia, a dzieci biegały pomiędzy autami. Wiele z przybyłych samochodów posiadało kierownicę po prawej stronie. W maskach pojazdów jak w lustrze odbijało się błękitne niebo oraz cała wrocławska, załamująca się słonecznymi przebłyskami rzeczywistość.

Swój udział zadeklarowało 50 uczestników z różnych stron świata. Najstarszym modelem jest Rolls Royce 20HP z 1927 roku. .


Wrocławski I Ogólnopolski Zlot Samochodów Rolls-Royce i Bentley
Copyright 2009 Grzegorz Stępień